İlk Kez Tekne Tatiline Çıkacaklara Öneriler!

En son güncellendiği tarih: 21 Şub 2020

Bu yaz tatilinizi teknede geçirmeye karar verdiyseniz ve ilk kez tekne tatiline çıkacaksanız bu yazımıza göz atmalısınız. Tekne tatili diğer tatil olanaklarına göre daha küçük ve kısıtlı bir alanda gerçekleşeceği için size birtakım önerilerimiz olacak.Öncelikle yapılması gereken en önemli seçim tatil ekibinize karar vermek olacaktır. Tatiliniz belirli boyutlarda olan teknede geçeceği için ekibinizle eğlence anlayışınızın, tatilden beklentilerinizin ve zevklerinizin uyumlu olması son derece önemlidir. Bu sene doğa ile iç içe bir tatil hayal etmeyen, küçük alanlardan çabuk sıkılan bir grup ile tatil yapmak keyfinizi kaçıracaktır.


Tatil ekibinizi belirlediyseniz ikinci olarak yapmanız gereken bir diğer önemli konu bütçe hesaplamasıdır. Tekne tatiline ayıracağınız bütçe seçeceğiniz tekne tipi ve tekneye dahil olan hizmetlere göre değişiklik gösterir. Bu sebeple tekne kiralaması, tekne kumanyası gibi ana harcamaları hesaplayarak çıktığınız bu tatilde bütçenizin dışında ekstra gider çıkmayacağı için size tatilinizin tadını çıkarmak kalacaktır. Kiralayacağınız tekne fiyatı kişi başı olarak bölüneceği için de oldukça uygun fiyatlı ve lüks bir tatil yapmış olacaksınız.


Sevdikleriniz ve belirlediğiniz bütçeyle sırada rota ve tekne belirlemek var. Tekne kiralama konusunda son yıllarda otellerin artan fiyatları ve kalabalık tatil beldelerinden sıkılan tatilcilerin uğrak noktası Göcek olmuştur. Göcek, engin maviliği ve yeşilin her tonuna sahip doğası ile yirminin üstünde koya ev sahipliği yapan Fethiye’nin minik bir kasabasıdır. Geçmişinde Hyparna ve Kamche adlarıyla bilinen Göcek, Karia ve Lykia medeniyetlerinin sınırlarını belirlemiş ve bu sebeple tarihi ve doğal zenginlikler açısından antik kentlerin yansımalarını görebileceğimiz bir alan üzerine kurulmuştur.


Peki bu mavi ve yeşilin tonları arasında gizli bir cennet olan Göcek’e nasıl ulaşırız? Göcek’e hem karayolu hem de havayolu ile ulaşım mümkündür. Dalaman Havalimanı’na yaklaşık 18 km uzaklıkta olan bu şirin kasabayı ziyaret etmek, doğasını keşfe çıkmak isterseniz her gün uçak bulabilirsiniz. Göcek’i eşsiz kılan pek çok detay farklı hikayeleriyle, doğal güzellikleriyle koylarında saklıdır. Hamam Koyu’nda Kleopatra’ya hediye edildiği anlatılan hamamın antik kalıntıları ile aynı suda yüzmek, Bedri Rahmi Koyu’nda ünlü ressamın eserini inceleyip, denizin en güzel renklerini Akvaryum Koyu’nda keşfedebilirsiniz. Boynuz Bükü’nde çam ormanlarının esintilerini, Göbün’ün zeytin ağaçlarıyla çevrili doğasını ve sayısız koylarını Göcek’te görebilirsiniz.


Rotanızı belirledikten sonra sizi her güne denizin kokusunu içinize çekerek başlayacağınız teknemiz Jonathon’da misafir etmek isteriz. 19 metre genişliğinde, otel odası rahatlığında olan 3 adet kabinimizde 6 kişilik bir ekibin konaklamasını rahatlıkla sağlayabiliriz. Profesyonel ekibimizle tatilinizin en güzel şekilde geçmesi için her detayını sizin ve sevdiklerinizin rahatlığı için düşündüğümüz bir tur hazırladık.


Teknemizin kiralamasını netleştirdikten sonra tatil hazırlığınız için birkaç detay iletmek isteriz. Kabinlerde hareket alanınızın kısıtlanmaması için çok büyük bavullar hazırlamamalısınız. D vitaminine doyacağınız bir tatil olacağı için güneşin zararlı etkilerini koruyucu kremleriniz, doğanın içinde olacağınız için sinek ve sivrisinek koruyucu spreyler, teknemizde mevcut olsa bile minik ilk yardım çantanızın öncelikle bulunmasını öneririz. Teknede rahatça yürüyebilmeniz için spor ayakkabı veya düz terlikler, koylarda yürüyüşe çıkma imkânınız olacağı için aktiviteye uygun ayakkabılar, yedek mayolar, rahat kıyafetler ve gece üşüme ihtimalinize karşı bir polar bulundurmanızı tavsiye ederiz.


Çocuklu bir tatil planladıysanız, teknemizde siz ve çocuklarınız için gereken durumlarda kullanılmak üzere can yeleği ve diğer güvenlik ekipmanları bulunmaktadır. Geriye sadece dikkatli olup çocuklarınızı gözetimde tutmanız kalmaktadır. Teknede hareket ederken, oyun oynarken ayaklarının kaymaması için bir terlik giydirmelisiniz. Güneşten korumak için yüksek faktörlü kremler, şapkalar, sivrisineklerden korumak için spreyler ve yedek kıyafetler alarak güvertede veya tekne hareket halindeyken ekstra gözetimde bulunmak güvenli bir tatil geçirmenizi sağlamaya yeterli olacaktır.


Teknede konaklamanız devam ederken personel ekibimizin sizler için hazırlamış olduğu lezzetli kahvaltı sofralarını her sabah farklı bir koy manzarası eşliğinde yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinizi sevdiklerinizle birlikte güneşin en güzel battığı yerde, gün batımının eşsiz renkleri eşliğinde zevkle yiyip, geceleri tekne güvertesinde yıldızları izleyip doğanın benzersiz güzelliğine şahit olabilirsiniz.


Gün içerisinde teknede yapabileceğiniz aktivitelerden söz edelim. Siz sevdiklerinizle Göcek’in güzel koylarını gezerken teknemizde bulunan olta ile akşam yemeğiniz için balık tutabilirsiniz. Balık konusunda şanslıysanız personel ekibimiz tuttuğunuz balığı en lezzetli şekilde hazırlayıp, sunacaktır. Teknemizde bulunan şnorkel ile berrak sulara dalış yapıp, paddle boardu kullanıp Akdeniz’in engin sularına açılabilirsiniz. Gün içerisinde meditasyon ve yoga yapabilir, saatlerce uyuyabilir, kendinizi dinleyebilir, kitap okuyabilir ve resim çizip çok sayıda fotoğraf çekerek çıktığınız muhteşem tatili ölümsüzleştirebilirsiniz. Siz ne şekilde ve hangi aktiviteler ile tatil yapmak isterseniz tekne tatilinizi buna göre şekillendirebilirsiniz. Otel tatilinde ki gibi belirli saatlere uymadığınız, kalabalıktan uzakta sakin ve huzurlu bir tatil yapmak size çok iyi gelecektir.


Yukarıdaki önerilerimizi göz önünde bulundurarak hazırlığını yapacağınız ilk tekne tatilinizin konforlu ve huzurlu bir şekilde geçmesi için Jonathon ekibi olarak sizi Göcek Marina’da bekliyoruz.

1,802 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör